Wydarzenia

Targi Warsaw Home and Contract 2022

Warsaw Home 2022 - Targi wnętrzarskie - Fotorelacja

Tegoroczne targi wnętrzarskie, choć zdecydowanie bardziej obfite niż w 2021 roku, wśród projektantów i architektów pozostawały wiele do życzenia. Znalazły się na nich perełki ze świetnymi produktami i całymi stoiskami, jednak to czego zabrakło najbardziej to efektu zaskoczenia.

Wszyscy mieli wrażenie stanu: “ale to już było.” Z jednej strony, wcale się nie dziwię. Świat w ostatnich dwóch latach stanął na głowie i ciężko o jakąś super kreatywność, nie mówiąc już o technologiach, dostępności materiałów i cenach.

Z drugiej strony, jadąc na jedne z największych targów wnętrzarskich w Polsce, ma się jakieś oczekiwania. Chce się zobaczyć coś zaskakującego, innowacyjnego, niespotykanego i intrygującego. Pozwolę jednak każdemu wyciągnąć własne wnioski i w miarę obiektywnie przedstawić to, co dałam radę zobaczyć przez trzy dni zwiedzania.

Trendy w łazienkach

WARSAW HOME BATHROOM

Na pierwszy plan w meblach łazienkowych wysunęły się zaoblone krawędzie blatów, frontów, luster oraz elementów metalowych. Firma Devo pokazała na swoim stanowisku połączenie drewna oraz metalowych elementów nie tylko w jednym meblu ale też jako elementy kompozycji składających się z ściennych akcesoriów meblowych, które można dowolnie aranżować do własnych potrzeb.

Kolorową armaturę można było zobaczyć na stoisku firmy Dremex. Znalazła się w nim wanna, brodzik prysznicowy oraz okrągłe umywalki wykończone w macie lub połysku, gładkie, jednobarwne oraz ze wzorem marmuru. Ciekawa była również prostokątna wanna i umywalka z zaokrąglonymi krawędziami.

Deante również pokazało kolorową armaturę i sanitariaty.

Firma Lanzado i Alfa-cer pokazały płytki z ciekawymi motywami oraz kolorami.

Warsaw Home - Fotorelacja - Stoisko firmy Lanzado
Lanzado
Warsaw Home - Fotorelacja - Stoisko firmy Alfa-Cer
Alfa-Cer
Warsaw Home - Fotorelacja - Stoisko firmy Alfa-Cer
Alfa-Cer

Ciekawe wzornictwo takich projektantów jak Max Kobiela czy Husarska Design można było zobaczyć na stoisku Krofam.

Stonowane kolory ziemi czy wzory botaniczne można było zobaczyć w płytkach ceramicznych producenta Marazzi.

Kolejne kolorowe wanny akrylowe przedstawiła firma Polimat. Ciekawie wyglądała wanna oraz umywalka włożona w czarny metalowy stelaż.

Manufaktura Paczówek miała do zaproponowania mnóstwo ciekawych płytek szklanych i mozaikowych. Różne kolory płytek, a także metaliczne i lustrzane wykończenia znajdzie się właśnie tutaj.

Umywalki na wymiar wraz z blatem produkuje firma Danolit, a Limestone tynki dekoracyjne (choć przyznam, że to, co przedstawili na targach, brakuje w ofercie na stronie, która jest tylko częściowo po polsku).

Miłym zaskoczeniem było dla mnie stoisko Berry Alloc, w którym mogłam zobaczyć panele laminowane ułożone w jodełkę klasyczną. Kolekcja Chateau jest bardzo przyjemna. Z podłóg wodoodpornych pojawiła się również kolekcja Moods od Moduleo.

Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Berry Alloc
Berry Alloc
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Berry Alloc
Berry Alloc
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Moods
Moods

Na stoisku Uptrend pojawiły się ciekawe kształty umywalek w różnych kolorach.

Sporo było również producentów dekoracji ściennych, w których królowały lamele (Lamele3D), formy 3D (Lagrus), sklejka (Sklejka Trade), sztukateria (Orac Decor, Mardom Decor, La Tierra), dekoracji skalnych wykonanych z laminatu szklano-poliestrowego (StoneDeco), korka (Decork) czy filcu.

Firma Oristo zaprezentowała kolekcję mebli łazienkowych.

Firma Excellent pokazała swoją kolekcję armatury łazienkowej.

Można było również zobaczyć stoiska z drzwiami. Gładkie, frezowane, fornirowane, kolorowe, przesuwne, ukryte. Firmy te to Entra, Leon, oraz klamki od VDS Ładne klamki

Na koniec tej części, czyli Hali B, moim zdaniem najlepsze stoisko od Green Designers, czyli ogrody wertykalne (zielone ściany).

Trendy w oświetleniu i materiałach

WARSAW HOME LIGHT AND TEXTILL

W oświetleniu zaskoczenia nie było. Sporo złota i czerni oraz drewna i metalu, obłe kształty, okrągłe kule, wzory botaniczne oraz wszechobecny styl art-deco.

Firma Astro zaprezentowała okrągłe, szklane i metalowe kinkiety ścienne.

Firma MCJ pokazała lustra i wnęki na akcesoria łazienkowe.

Kutek Classic zaprezentowała klasyczne żyrandole i kinkiety, głównie w złocie, czerni i szarości.

Candellux pochwaliła się dziecięcą kolekcją lamp ściennych oraz kolekcją lamp z drewna.

W Spectrum LED można było zobaczyć oświetlenie sufitowe i ścienne a firma GTV pokazała kilka lamp, głównie sufitowych, na jednym ze swoich 3 stoisk.

Elkim Lighting miła ciekawą propozycję kinkietów ściennych. Sigma pokazała ciekawą aranżację stoiska w formie powyginanych zaoblonych rur. Kaja oświetlenie poszła w czerń i zaoblone kształty, zwisy i ażurowe klosze.

Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Elkim Lighting
Elkim Lighting
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Sigma
Sigma
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Kaja oświetlenie
Kaja oświetlenie

Zuma Line i TK Lighting pokazały lampy nowoczesne w kolorach czerni, złota i szkła.

Duolla na swoim stoisku miała lampy ażurowe, plecione i drewniane.

LTX outdoor to głównie oświetlenie zewnętrze i ogrodowe.

Kandela Lighting wyróżniła się kolorowymi kloszami i metalowymi stelażami.

OOKII na swoim stoisku pokazało oświetlenie wiszące w formie lekkich form organicznych.

Nowodvorski Lighting również poszedł w czerń i złoto, zwisy, oświetlenie sufitowe modułowe, okrągłe kinkiety czy szklane lampy sufitowe z linkami.

Ummo pokazało swoją organiczną kolekcję i to było moim zdaniem najładniejsze stoisko z oświetleniem.

Grenton Salon smart home oprócz nagłośnienia pokazało drewniane lampy. Bergmenn to oświetlenie LED nie tylko dla domu, ale też dla firm. Concepts to sporej wielkości lampy z prostymi kloszami ale ciekawymi szklanymi i metalowymi stelażami.

Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Grenton Salon smart home
Grenton Salon smart home
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Bergmenn
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Concepts
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Concepts
Concepts
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko Altavola Design - oświetlenie sufitowe
Altavola Design to oświetlenie sufitowe.
Warsaw Home 2022 - fotorelacja z targów - stoisko - Luminex - lampy szklane i metalowe chromowane oraz malowane proszkowo.
Luminex to lampy szklane i metalowe chromowane oraz malowane proszkowo.

Ciekawe były oprawy oświetleniowe w formie pojedynczych przełączników od firmy Vectis.

W tapetach ściennych królowały wzory botaniczne od Impresje, King Wall Gallery, Wallcraft, Dekorian Home czy One Wall Design.

Najlepsze stoisko na tej hali miał producent tapet Wall Art. Oprócz pięknych tapet i romantycznego klimatu była biała wanna z różowymi kulkami oraz Prosecco. Wcale mnie nie dziwi, że każdy chciał wejść do tej wanny.

Na stoisku Mila Można było zobaczyć włókniny do wnętrz.

Za tkaninami się w tym roku nie rozglądałam, ale niebawem powstanie KATALOG FIRM, gdzie będzie można przejść do odpowiedniej kategorii, wybrać producenta, wejść na jego stronę oraz miejsce, gdzie można pobrać pliki 3D i tekstury.

Trendy w kuchniach

WARSAW HOME KITCHEN

Zwiedzanie po Hali D zacznę od uchwytów meblowych, których było sporo. Nowe ciekawe wzory oraz kolory i kształty można było zobaczyć na kilku stoiskach. Oto one:

Nomet

GTV

Gusti

Gamet

Skandynawskie uchtywy

Mechanizmy do garderoby świetnie w tym roku pokazała firma Rejs. Połączenie czerni i drewna znalazło się nie tylko we frontach ale również w szufladach. Jednak nie tylko mechanizmy Rejs miał w swojej ofercie. Również fantastyczne fronty meblowe o różnych kolorach i frezach.

A skoro o frontach meblowych mowa to tych na targach nie zabrakło.

Proform

Forner

Drewko Fronty meblowe i Kemichal (fronty frezowane i metalizowane)

Polyrey

Niemann

GrassHopper

Laymann

Na stoiskach znalazły się również blaty z kamienia, spieku kwarcowego czy konglomeratów. Producenci: Consentino, TechniStone i Architype.

Prawdziwą furorę jednak w tej hali robiło stoisko z okapami. Świetna aranżacja od Ciarko Design i złote skrzydła oraz kolorowe okapy od Globalo.

Ze zlewozmywaków ciekawy kolor miało Milo, Blanco wprowadziło trzy nowe kolory i pokazało, że można umieścić kosze tuż pod blatem kuchennym, a firma Alveus pokazała nadruk na zlewozmywakach.

Milo

Blanco

Alveus

Trendy w meblach

WARSAW HOME FURNITURE

Tutaj chyba było najmniejsze zaskoczenie. Sporo tapicerowanych łóżek i zagłówków, sofy i narożniki w większości w białych obiciach o strukturze baranka lub w kolorach ziemi i ekoskórze. Było kilka wzorów plecionki, wełny lub pasów na jednym kolorze tkaniny.

Meble Bogart

Meble Bizzarto

Sporą kolekcję mebli tapicerowanych przedstawił Versal.

Meble to głównie połączenie drewna lub sklejki i czarnych metalowych konstrukcji. Z pewnością jednym z ciekawszych stoisk było pokazanie ikon z czasów PRL czyli kolekcja 366 Concept.

Można było zobaczyć również kolorowe meble z Górna Półka.

Znalazło się również coś do dziecięcych pokoi od Bami i Inmondo.

Furorę na tej hali robiły pufy króliczki od Nobonobo i cudowne obrazy i grafiki od Muural.

Krzesła ze sklejki i drewna zaprezentowała firma Paged Meble.