Idea DZP
Cześć!
Nazywam się Dorota a dobrze zaprojektowane to miejsce, którego bardzo mi brakowało kiedy zaczynałam swoją przygodę z projektowaniem wnętrz.
Jeśli Ty również zaczynasz projektować wnętrza i kompletnie nie wiesz za co się zabrać, co powinnaś wiedzieć, gdzie szukać odpowiedniej wiedzy i jak prawidłowo wykonywać rysunki techniczne to dobrze trafiłaś.
Chcę aby to miejsce było INSPIRACJĄ dla tych, który już projektują oraz PRZEWODNIKIEM dla tych, którzy zaczynają aby projektowanie wnętrz stało się prostsze i łatwiejsze.
Kim jestem?
Jestem przede wszystkim taką samą dziewczyną jak Ty, która po skończeniu szkoły bardzo chciała projektować ale ponieważ w żadnej książce, którą kupiłam nie było kompletnej wiedzy jak zacząć projektować wnętrza, od czego zacząć i jak prawidłowo wykonywać rysunki branżowe musiałam uczyć się na własnych błędach.
Wciąż jeszcze widzę ile jest przede mną do odkrycia ale wierzę, że Dobrze Zaprojektowane będzie miejscem, gdzie nie tylko ja ale też każdy projektant będzie mógł podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.
Po co wyważać drzwi jeśli ktoś ma do nich klucz. Dzielmy się dobrem! Ono wraca ze zdwojoną siłą.
Co tutaj znajdziesz?
Chcę dzielić się tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem oraz dawać Ci mnóstwo inspiracji by zawód projektanta uczynić lepszym i przyjemniejszym. Jak zamierzam tego dokonać?
Poukładam Ci całą wiedzę, której jest mnóstwo wszędzie ale w tym chaosie informacji ciężko znaleźć to czego potrzebujesz i co jest w niej najważniejsze. Na początek będzie to blog choć pomysłów na dzielenie się wiedzą mam mnóstwo. Spójrz na tą listę, będzie o czym pisać?
- być projektantem: czyli wszystko to co powinnaś wiedzieć o prowadzeniu własnej pracowni, od czego zacząć, kim są Twoi klienci, jakie są jasne i ciemne strony tego zawodu i wiele więcej,
- projekt wnętrza: kompendium wiedzy od rysunku technicznego po zakres prac, brief, na układzie funkcjonalnym wnętrza kończąc,
- projektowanie mebli: czyli o tym jak je poprawnie rysować by stolarz mógł je wykonać, jakie są rodzaje materiałów i ich elementy,
- style we wnętrzach: tego tłumaczyć chyba nie muszę ale oprócz opisów każdego z nich chcę pokazać Ci jak je łączyć i jaka jest ich historia,
- kolory we wnętrzach: czym są, jak je dobierać i łączyć ze sobą, jak je nazywać oraz w jaki sposób na nas działają,
- oświetlenie: no, temat rzeka. Jaka jest najlepsza moc światła, jaki kolor, jak je dobierać, na jakich wysokościach umieszczać lampy, jakie są rodzaje oświetlenia, jak można się nim bawić,
- materiały wykończeniowe: płyta melaminowana czy fornir, deska lakierowana czy olejowana, czym się różnią, jak stosować, o czym pamiętać przy montażu i dużo, dużo, dużo więcej,
- dekoracja: czyli gdzie szukać elementów dekoracyjnych, na co zwracać uwagę, jak je układać prawidłowo na meblach,
- fotografia wnętrz: jak zrobić świetne zdjęcia swoich realizacji jak je obrabiać, co dobrze jest mieć przy sobie,
- zarządzanie firmą: czyli wszystkie prawne, formalne, motywacyjne elementy, o których powinnaś wiedzieć prowadząc własną pracownię.
Zapowiada się ciekawie? Och, ja też nie mogę się doczekać aż Ci o tym wszystkim napiszę ale doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny a ja oprócz bloga prowadzę swoją pracownię, drugiego bloga o wnętrzach dla opornych, profile społecznościowe a po pracy jestem przedszkolanką w pokoju mojej prawie czteroletniej córeczki. Do tego wszystkiego muszę znaleźć czas dla męża, czas na sprzątanie, pranie i przeczytanie wieczorem chociaż trzech stron książki.
Jak widzisz, jest co robić! Będę tu pisać tak często jak tylko będę mogła byś Ty mogła wiedzieć więcej i pracować spokojniej. Jeśli czujesz, że to miejsce będzie dla Ciebie i Twoich znajomych czymś ciekawym udostępnij dalej. Niech każdy ma szansę na łatwiejszą i przyjemniejszą pracę projektanta wnętrz.